Юридична фірма Халас і Партнери - Мала революція в світі торгових марок
PL|EN|RU|UA

Юридична фірма Халас і Партнери - Мала революція в світі торгових марок

У квітні цього року оголошено зміну підході до різниці (схожості і ідентичності) між торговими марками в різних кольорових гамах. Новий підхід в більшості випадків перевертає “з ніг на голову” теперішнє дотримання захисту різних видів торгових марок, а також різноманітну колірну гаму.

До цього часу на практиці було прийнято реєструвати торгові марки в чорному кольорі, білому, або різних відтінках сірого, навіть тоді коли підприємець використовував торгову торгову марку і інших кольорах. Така практика зявилась з’явилась в основному з бажанням змешити витрати на реєстрацію торгових марок. Згідно з новою політикою чорно-білі торгові знаки вже не будуть вважатись за ідентичні з такими ж торговими марками, але в інших кольорових гамах. Це означає, що з метою отримання повної правової охорони для своєї торгової марки, яка може бути у різних кольорових гамах (наприклад для різних видів товарів) підприємці повинні прийняти рішення про реєстрацію всіх кольорових версій торгової марки, яку вони будуть використовувати у своїй діяльності. Крім того підприємці торгова марка яких вже зареєстрована повинні обдумати рішення чи їх інтелектуальна власність знаходиться під належною правовою охороною.

Крім цього, проблемним стає питання існуючих торгових марок. Незрозуміло, яке з поточних підходів буде мати в тому випадку застосування, що може мати далекосяжні наслідки. В крайньому випадку може доходити до ситуації у якій чорно-білі торгові марки можуть бути анульовані з огляду на відсутність їх використання, а підприємець фактично у своїх діяльності використовував тільки торгову марку в інших кольорових гамах.

Не всі держави змушені були імплементувати такі зміни, але ті які так зробили могли прийняти рішення щодо способу такої імплементації. Польща здійснила це 15 липня 2014 року у питаннях застосуванні нових норм під час реєстрації торгових марок після 15 липня 2014 року, а також щодо порушених справ, які стосуються існуючих торгових марок після дати прийняття змін. У зв’язку з тим прийнято рішення щодо застосування нових правил, але які не впливали б на торгові марки, які знаходяться в процесі реєтрації.